kasımpasa taraftar sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kasımpasa taraftar sitesi

kasımpasa

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gol attırmak daha güzel

YazarMesaj
eMrE
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR
eMrE

Gol attırmak daha güzel Empty
MesajKonu: Gol attırmak daha güzel   Gol attırmak daha güzel Icon_minipostedPerş. Mayıs 15, 2008 4:53 pm

Süper Lig'de bu sezon oynadığı futbol ile beğeni toplayan Sivasspor'un başarılı kaptanı Mehmet Yıldız lige verilen arayı Sivas'ta ailesi ile geçiriyor.

Parlak bir sezon geçiren ve 13 gol 14 asist ile ligi tamamlayan ancak, buna karşın Milli Takım kadrosuna çağırılmayan Mehmet Yıldız, "Fatih hocanın kararına saygı duyuyorum. Demekki hocamızın bir bildiği var" dedi.

2007-2008 futbol sezonunda gösterdiği mücadele ile otoritelerinin beğenisini toplayan Sivasspor'un başarılı kaptanı Mehmet Yıldız lige verilen arayı Sivas'ta ailesi ile geçiriyor. Milli takım aday kadrosuna çağırılmayan ve bunun üzüntüsünü yaşayan Yıldız tatilinin bir bölümünü geçirmek için geldiği Sivas'ta DHA'ya konuştu.

Sivasspor için bu sezonun çok parlak geçtiğini söyleyen Yıldız, "Ligin 34 haftasında inanılmaz bir performans göstererek ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirdik. Yarıştığımız takımlar kaliteli takımlar. Evet sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovaladık. Ama yarıştığımız takımlar maddi anlamda taraftar ve basın anlamında daha güçlü takımlardı. Aslında bizim hedefimiz UEFA Kupası'na gitmekti. Gerçi şu an daha tescil edilmiş bir şey yok ama sonuçta İntertoto'ya gideceğiz gibi gözüküyor. Ne olursa olsun biz bu grafiğimizi devam ettirmek istiyoruz. Önümüzdeki sezon daha iyi bir takım olarak bu başarımızı tekrarlamak istiyoruz" dedi.

Sezon başlarken böyle bir başarıyı bekleyip beklemedikleri sorusunu da cevaplandıran Mehmet Yıldız, "Sezon başlarken bazı kesimler bu takım küme düşer diyorlardı. Ama biz takım arkadaşlarımızla yaptığımız antrenmanlarla Bülent hocamızın bize uyguladığı değişik metodlarla ligi iyi bir yerde bitireceğimizi biliyorduk. Bu başarı takım içindeki arkadaşlarımızın kendine olan inancından geldi. Biz bu halde iken bize inanmayan insanlar vardı. Biz elimizden gelen mücadelenin en iyisini gösterip bu ligi iyi bir yerde bitirdik. Bize güvenen insanların güvenini boşa çıkarmadık" ifadesini kullandı.

Gol atmakttan çok gol attırmayı sevdiğini söyleyen Mehmet Yıldız, "Benim için her zaman önemli olan tek şey takımımın başarısı. Benim takıma bir katkım oluyorsa ne mutlu bana. Gol atmaktan çok gol attırmak beni daha mutlu ediyor. Bir santrfor olarak asist krallığında zirvede olmam beni çok mutlu etti" dedi.

BÜLENT HOCA AĞABEYİMİZ

Bülent Uygun'u sadece teknik direktör olarak görmediklerini ifade eden Yıldız, " İçimizden biri olduğu için onu sürekli her derdimizle ilgilenen bir ağabey olarak görüyoruz. Tabi gerektiği yerde otoritesine koyuyor ve hocalığını yapıyor. Ama bize her zaman bir ağabey gibi yaklaşıyor. Uyguladığı antrenman metoduyla bizi maçlara daha iyi hazırlıyor. Maç günleri canı isteyen oynar canı isteyen oynamaz, antrenmanda da canı istemeyen idman yapmaz diyor. Deplasmanlara gitiğimizde bizleri serbest bırakıyor. Yani bizim başarımızdaki en büyük pay Bülent ağabeyin bize verdiği özgüven ve rahatlıktır. Ama biz takım olarak bu rahatlığı hiç bir zaman suistimal etmedik. Bunu en iyi şekilde değerlendirip başarılı olduk. Bülent ağabey aramızda futbol oynayıp hoca olmuş birisi. İnşallah daha iyi yerlere gelir. Çünkü böyle hocalara Türk futbolunun ihtiyacı var. Herşeyin iki saat antrenman olmadığını düşünen bir hocamız var. Biz başarıyı bu sayede yakaladık diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Sivasspor'un artık Süper Lig'de kendini kanıtladığını belirten Mehmet Yıldız, "Sivasspor artık ligde kalıcı olmuştur. Bu saatten sonra ligi her zaman iyi yerde bitirecektir. Çünkü taraftarıyla, tesisleriyle ve şehir ile bir bütünleşme oldu. Artık Sivasspor kendini bu lige kabul ettirdi. Bundan sonrada orda kalıcı olacaktır. Önümüzdeki yılda ligi en iyi yerde bitirmek için tekrar mücadele edecektir. Sonuçta her sene yeni bir yıl yeni bir şans demek. Bakarsınız önümüzdeki sezon ligi daha iyi bir yerde bitiririz. İnsanların sürekli bize şans vermediği bir ortamda biz bunu başarıyorsak, Sivaslılar takımlarına sahip çıktıklarında Sivasspor çok daha iyi olacaktır" diye konuştu.

Sivasspor'da mutlu olduğunu vurgulayan Mehmet Yıldız şöyle devam etti:

"Benim en büyük idealim A Milli takımdı. Ama demekki bazı eksikliklerim var ki gidemedim. Bu beni yıldırmaz. Daha çok çalışıp milli takımda oynamak istiyorum. Benim en büyük idealim bu. Transfere gelincede şuan için bana gelen resmi bir teklif yok. Ama daha transfer dönemi yeni başlayacak. Zaman neyi gösterir bilmiyorum. Ama ben her zaman şunu söyledim. Ben Sivasspor'da mutluyum. Sivasspor'un ve benim menfatlerim doğrultusunda bir transfer gerçekleşmesi gerekiyorsa bu transfer gerçekleşir. Benim illa gidecem diye bir kaygım yok. Kulübün ve benim menfaatlerim doğrultusunda olması gerekenler olur."

FATİH HOCAYA SAYGILIYIM

A Milli takım aday kadrosuna çağırılmama konusuna da değinen Mehmet Yıldız, "Fatih hocanın bir bildiği vardır. Ama ben oraya gitmeyi her Türk futbolcusu gibi çok istiyordum. Demekki bazı eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlayıp bende her futbolcu gibi o kadroda olmak istiyorum. Demekki hocanın bazı oyun taktikleri var. Bizde o sisteme uymuyoruz. Yada bir takım eksiklerimiz vardır. Bu yüzden hocamızın bu kararına saygı duyuyorum. Sonuçta kadroya çağrılıp çağırılmamam Fatih hocamızın takdiri. Ama oraya gitmeyi çok istiyordum. Aday kadrosunda ismimi görmeyince çok üzüldüm. Bundan sonra bu konu hakında yorum yapmanın gereği yok kadro açıklanmış. Bu saatten sonra yapacağımız tek şey A Milli Takımımızı desteklemek. İnşallah orada başarılı olurlar. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederler. Benim için üç büyüklerden önce milli takım geliyor." dedi.

Gol attırmak daha güzel
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nedvedle bir sene daha